Edhe viti 2021 ishte një vit i mbarë për Dua Lipën

Viti 2021 shënon suksese kulmore për Dua Lipën, si vazhdimësi e viteve paraprake me suksese të parreshtura për artisten shqiptare që vepron në Britani të madhe, përcjell gazeta online Kabllogrami.

Lansimi i albumit “Future Nostalgia” rezultoi të jetë njëri prej vendimeve më të mira që Dua ka marrë ndonjëherë.

Ky album i vitit 2020 dhe shtatë muzika të reja të cilat u publikuan në vitin që lamë pas, ia mundësuan asaj që të jetë artistja grua e pestë më e dëgjuar në “Spotify.

Dua Lipa e mbylli vitin 2021 si artistja e 5-të grua më e dërgjuar, me 5.7 miliardë transmetime në platformën muzikore “Spotify”.©Kabllogrami

Comments (0)
Add Comment