Muzikë Klasike

Muzikë Klasike

Korcert i arrirë, emocionohet Lahaj

Mbrëmë në Prishtinë, në sheshin “Skënderbeu” u mbajt koncerti “Ramë Lahaj dhe miqtë”, nën organizimin e tenorit shqiptar me përmasa botërore, koncert i cili sipas kritikës, rezultoi si koncert goxha i arrirë, bën të ditur Kabllogrami.…

Tenori Ramë Lahaj, një shembull i rrallë i suksesit  

Në një intervistë për ‘Zërin e Amerikës’ edicionin informativ në gjuhën shqipe, tenori shqiptar tashmë me famë globale Ramë Lahaj, ka folur për rrugëtimin e tij aspak të lehtë dhe plot sfida drejt rrugëve të suksesit. Fragmente të shkrimit…

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë