Letërsi

“KNOJSIT E RI KNOJNË MA MIRË”

Kultivuesi i kulturës dhe folklorit popullor, Salih Zogiani përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në Facebook ka risjellë një ‘mesele popullore’ për siҫ thotë edhe vet, aktualitetin e saj në prag të zgjedhjeve, bën të ditur Kabllogrami.…

Poezia dhe Jakup Krasniqi: Dhembje e Krenari

Ish kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës dhe ish zëdhënës dhe anëtar i SHP të UҪK-së, Jakup Krasniqi përmes një Deklarate të bërë publike në faqen e tij zyrtare në rrjetin social Facebook, ka njoftuar opinionin se ka marrë ftesë nga…

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë