VidTech

VidTech

NASA zbulon tre planete të rinj

Shkencëtarët e NASA-s kanë gjetur tre planetë të ri, duke orbituar një yll vetëm 73 vjet dritë larg planetit Tokë. Këta planetë misteriozë, shkruan Independent, janë pjesë e sistemit TOI-270, dhe "një dhuratë për të gjithë eksploruesit…

Samsungu patenton telefonin me tri ekrane

Se zbulimet në fushën teknologjike nuk kanë të ndalur, dhe se ҫdo ide e vënë në letër nga ekspertët me imagjinatë të dizajnit teknologjik, po bëhen realitet pa humbur shumë kohë, e dëshmon edhe zhvillimi i fundit kur kompania Samsung ka…