VidTech

NASA zbulon tre planete të rinj

Shkencëtarët e NASA-s kanë gjetur tre planetë të ri, duke orbituar një yll vetëm 73 vjet dritë larg planetit Tokë. Këta planetë misteriozë, shkruan Independent, janë pjesë e sistemit TOI-270, dhe "një dhuratë për të gjithë eksploruesit…

Samsungu patenton telefonin me tri ekrane

Se zbulimet në fushën teknologjike nuk kanë të ndalur, dhe se ҫdo ide e vënë në letër nga ekspertët me imagjinatë të dizajnit teknologjik, po bëhen realitet pa humbur shumë kohë, e dëshmon edhe zhvillimi i fundit kur kompania Samsung ka…

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë