Lajme

Problemet e mëdha të Evropës në vitin 2020

2019 ishte viti kur u rrëzuan disa qeveri evropiane, Boris Johnson shtypi kundërshtarët e tij me një premtim për “Ta përfunduar Brexit” dhe një 16-vjeçare nga Suedia ndezi protestat mjedisore në të gjithë kontinentin. Ndërsa kemi hyrë në…

Shpërthen Ronaldo – e nis vitin e ri me het trik

Në ndeshjen e xhiros së 18-të të serie A në Itali, Juventusi e ka mposhtur 4-0 Cagliarin, derisa Cristiano Ronaldo ka realizuar het-trik, transmeton gazeta online Kabllogrami. Si duket Cristiano Ronaldo e ka nisur mbarë vitin 2020.…

Befasia kroate e zgjedhjeve presidenciale në Kroaci

Në Kroaci, në atë që mund të konsiderohet ‘befasi e pritshme’, zgjedhjet presidenciale të së dielës në ruandin e dytë i fitoi kandidati i së majtës Zoran Milanoviç, i cili e sfidoi dhe fitoi ndaj presidentes aktuale konservatore Kolinda…