Sport

Shpërthen Ronaldo – e nis vitin e ri me het trik

Në ndeshjen e xhiros së 18-të të serie A në Itali, Juventusi e ka mposhtur 4-0 Cagliarin, derisa Cristiano Ronaldo ka realizuar het-trik, transmeton gazeta online Kabllogrami. Si duket Cristiano Ronaldo e ka nisur mbarë vitin 2020.…

Sot në Ҫeki, Kosova në sfidën vendimtare për kualifikim

Sonte Kosova do të përballet në udhëtim me Republikën Çeke, ndeshje që zhvillohet nga ora 20:45, raporton gazeta online Kabllogrami. Kjo ndeshje është vendimtare, pasi Dardanët duhet të fitojnë për të shpresuar në kualifikim, sepse Çekët…

Kosova po përgaditet fortë për sfidën kundër Malit të Zi

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll po vazhdon përgatitjet intenzive për ndeshjen e së hënës kundër Malit të Zi që do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020, bënë të ditur Gazeta…

Kthimi i Rashicës na i bën synimet më të kapshme

Fjalë të shumta dhe epitete pozitive i janë bërë Milot Rashicës nga bashkëlojtarët dhe drejtuesit e Werder Bremenit. Ai vlerësohet shumë i rëndësishëm për skuadrën e Bundesligës gjermane. Vlerësohet lojtari që mund të bëj dallimin.…