Rajoni

Ҫka pritet të sjellë vizita e Macron në Serbi

Presidenti francez, Emmanuel Macron do të realizojë një vizitë zyrtare në Beograd. Sipas mediave serbe, një nga ҫështjet kyqe në agjendë pritet të jetë raporti i Serbisë me Kosovën, transmeton Kabllogrami. Mediat serbe raportojnë se…

Interesat ruse në Ballkanin Perëndimor

Në Ballkanin Perëndimor po luhet një prej lojërave gjeopolitike më delikate, ndërmjet Bashkimit Evropian dhe Rusisë, e cila synon të përgjigjet me zë të fortë ndaj intensifikimit të lidhjeve mes institucioneve evropiane dhe rajonit, që…

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë