Moti sot në Shqipëri

Kontinenti Evropian po ndikohet nga fuqizimi i Anticiklonit sub-tropikal i cili do të mbajë në territorin e Shqipërisë temperatura të larta.

Moti sot do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi maksimale 8-15 m/sek në bregdet.

Valëzimi i forcës 4-5 me lartësi vale 0,5–1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zonat malore 12/28°C

Zonat e ulëta 16/33°C

Zonat bregdetare 19/32°C

©Kabllogrami

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë