Rrustem Mustafa flet për media pas intervistimit në Hagë

Ish- komandanti UÇK-së në Zonën Operative të Llapit, Rrustem Mustafa-Remi ka përfunduar intervistimin nga Prokurori i Specializuar në Hagë.

Pas marrjes në pyetje për dy ditë rresht në Prokurorinë e Specializuar në Hagë, Rrustem Mustafa-Remi, ka deklaruar se është marrë në pyetje në cilësinë e dëshmitarit të dyshuar.

“Kam pas shumë pyetje nga gazetarët si do të përfundon intervista me mua pranë Dhomave të Specializuara. Isha i ftuar si dëshmitar i dyshuar. Ka qenë intervistë e gjatë, sot përfundoi. Pyetjet ishin shumë serioz dhe unë isha shumë serioz. Unë po u them, UÇK-ja më ka mbrojt mua, unë nuk kam pasur nevojë ta mbrojë UÇK-në”, ka theksuar Remi për media.

Gjatë intervistimit në Hagë, Rrustem Mustafën e ka shoqëruar nga avokati i tij, Arianit Koci. Remi ka filluar të intervistohet sot që prej orës 10:00 në selinë e Zyrës së Prokurorit të Specializuar, kurse edhe dje është intervistuar për më shumë se 7 orë.

Prokuroria Speciale nuk ka dalë ende me asnjë informacion për ish-pjesëtarët UÇK-së që janë ftuar për t’u marrë në pyetje. Nesër do të fillojë intervistomi i gjeneralit tjetër të UÇK-së, ish-komandantit të Zonës së Drenicës, Sami Lushtaku, i cili sot ka arritur në Hagë. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë