Ёshtё mbyllur takimi Kosovë – BE, anulohet konferenca për media

Ka përfunduar takimi i delegacionit të Kosovës i kryesuar nga Kryeministri Ramush Haradinaj me delegacionin e Bashkimit Evropian, të udhëhequr nga Federica Mogherini.

“Tanjug” shkruan se pas takimit, është anuluar konferenca për media ku pritej të paraqiteshin kryesuesit e dy delegacioneve, transmeton lajmi.net.

Arsyet e anulimit të konferencës ende nuk janë bërë të ditura por mediat serbe raportojnë se Haradinaj ka refuzuar thirrjet e BE-së për shfuqizimin e vendimit të taksës 100% ndaj mallrave të importuara nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina.

Tema tё konferencës kanё qenë veç tjerash, edhe zbatimi i MSA-sё, si dhe marrëdhëniet ndërmjet Kosovës e Serbisë pas vënies së taksës nga Kosova për mallrat e Serbisë. /©Kabllogrami/

 

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë