Shfletimi i Kategorisë

Bota

Hong Kong: Dhunë ndaj protestuesve anti-qeveritarë

Forcat policore të Hong Kongut kanë hedhur gaz lotsjellës dhe i kanë rrahur disa protestues pasi këta të fundit u përleshën me trupat e sigurisë. Kjo përplasje ndodhi pas një proteste paqësore të pasdites dhe ndarjes së protestuesve në disa…

Trump i interesuar ta blejë Grenlandën nga Danimarka

Mediat amerikane po raportojnë se presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka diskutuar me ndihmësit e tij, mundësinë e blerjes së Grenlandës nga Danimarka, transmeton Gazeta Online Kabllogrami. Wall Street Journal dje më 15…

Jep dorëheqje ambasadori amerikan në Rusi

Presidenti amerikan, Donald Trump humbet ambasadorin e tij në Rusi, pasi që ambasadori i deritashëm John Huntsman, ish-kandidati republikan për Shtëpinë e Bardhë dhe ish-guvernator i Utahut dha dorëheqjen. Jon Huntsman njoftoi me një…