Bëhen 21 vjet nga masakra e Qyshkut

Masakra e Qyshkut është një ndër masakrat më të mëdha ku forcat pushtuese e kriminale serbe vranë dhe masakruan 44 meshkuj.

Kjo masakër u krye nga grupi famëkeq “Çakallët” ku një pjesë e tyre janë arrestuar dhe denuar në Beograd megjithatë një pjesë e tyre ende jeton lirë edhe në vendet tjera ndërkohë që regjimi serb nuk ka treguar shumë interesim dhe bashkpunim për kapjen e kriminelëve të luftës e aq më pak kërkim falje për krimet e kryera.

©Kabllogrami

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë