Era e fortё rrëzon bredhin përballë Teatrit Kombëtar

Një erë e furishme me shi ka kapluar para pak çastesh Prishtinën. Pёr pasojё kjo erë e furishme ka rrëzuar bredhin që ishte i vendosur përballë Teatrit Kombëtar, raporton Kabllogrami

Kryetari i Prishtinёs, Shpend Ahmeti po tregohet neglizhent nё punёt qё duhet bёrё nё kryeqytet, si dhe nё shёrbimet qё duhet ofruar qytetarёve, pёr ç’gjё mori votat e elektoratit pёr ta qeverisur kryeqendrёn.

Si duket dalja nga lёvizja VV me votat e sё cilёs fitoi mandatin, e kanё bёrё dembel mё shumё se ç’ёshtё, mbase duke e ditur se mё s’ka kurrёfarё gjasa tё fitojё e tё zgjidhet nё njё post tё tillё.

Si punёt tjera, dekorimi në kryeqytet edhe ashtu është vonuar këtë fundvit dhe siç po duket ёshtё bёrё shkel e shko. Mbase, Shpendi tash tёrё fokusin e ka pёrqendruar nё dialogun me Serbinё. Nёse ёshtё ashtu, atёherё pse s’tёrhiqet nga udhёheqja e kryeqytetit. /©Kabllogrami/

 

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë