Shfletimi i Kategorisë

Ekonomi

Trump i interesuar ta blejë Grenlandën nga Danimarka

Mediat amerikane po raportojnë se presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka diskutuar me ndihmësit e tij, mundësinë e blerjes së Grenlandës nga Danimarka, transmeton Gazeta Online Kabllogrami. Wall Street Journal dje më 15…

Edhe sot pritje të gjata në Merdare dhe të Dheu i Bardhë

Edhe ditën e sotme /e premte/ bashkatdhetarët po përballen me pritje të gjata në pikë kalimin kufitar me Serbinë, në Merdare. Loja e shtetit gjenocidial serb kundrejt qytetarëve të shtetit të Kosovës apo që e kanë origjinën nga Kosova,…