Fitorja e LVV-së me mesazh interesant për ditën e pavarësisë

Deputetja e Kuvendit të Republikës së Kosovës nga rradhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka uruar ditën e pavarësisë së Republikës së Kosovës, duke mos munguar as ironia në mesazhin e saj, transmeton Kablogrami.

Në vijim mund ta lexoni të plotë postimin e saj:

11 vjet gënjyen e mashtruan qytetarët e këtij vendi. 
Premtuan: 
– zhvillim ekonomik
– shëndetësi të zhvilluar e arsimim cilësor
– vende pune e mirëqenie për të gjithë
– lëvizje të lirë dhe liberalizim të vizave 
– demokraci e media të lira
– ushtri të fortë e të përgatitur 
– ambient të pastër 
– …
Sot 11 vjet pas përveç se nuk realizuan asgjë nga ato që premtuan po na flasin për ndarje e shkatërrim të shtetësisë e fundosje të pavarësisë.

11 vjet pas, ne duhet të ngritemi ta zhvillojmë e përparojmë vendin tonë.

Urime Pavarësinë Kosovë!” ka thënë Fitorja në fund të postimit të saj. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë