Kështu do të jetë moti sot në Shqipëri

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia me presion të lartë atmosferik e cila do të influencojë në territorin e Shqipërisë.

Në Shqipëri moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare të pasuara nga reshje shiu të izoluara në Juglindje të vendit.

Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet.

Valëzimi i forcës 4 me lartësi vale 0,5–1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 17/27°C

Zonat e ulëta 22/36°C

Zonat bregdetare 24/34°C

©Kabllogrami

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë