Kryeparlamentarja Osmani takohet me ambasadorin e SHBA-ve në Kosovë

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani është takuar sot me ambasadorin amerikan, Philip Kosnett me të cilin ka biseduar mbi zhvillimet akutale politike në vend dhe për menaxhimin e situatës në lidhje me pandeminë COVID-19.

Në një postim në Twitter shkruan se me ambasadorin amerikan kanë biseduar për zhvillimet e fundit në vend, duke përfshirë edhe çështjet lidhur me zbatimin e ligjit.

“E lumtur t’u rikthehemi takimeve të rregullta (në distancë sociale) me ambasadorin e SHBA-ve në Kosovë, pas mbajtjes së tyre në formë online javëve të fundit. Diskutuam për zhvillimet më të fundit rreth coronavirusit dhe zhvillimet politike, çështjet lidhur me zbatimin e ligjit dhe si mund të ndihmojmë të gjitha komunitetet në Kosovë”, ka shkruar Osmani.

@Kabllogrami

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë