Kuvendi miraton Projektligjin për pagat

Në shqyrtimin e dytë të Projektligjit për pagat e shërbyesve civilë, pas votimit për amendamentet e këtij projektligji, deputetët e Kuvendit të Kosovës i kanë dhënë mbështetje tekstit përfundimtar, transmeton Kabllogrami.

Projektligji mori 62 vota për, asnjë kundër dhe vetëm një abstenim. E votimi i 77 amendamenteve sa edhe ka ky projektligj, u përcoll me kundërshtime e komente plotësuese, ku pati edhe tërheqje të disa amendamenteve.

Në seancën e sotme, Kuvendi i Kosovës ka miratuar edhe Projektligjin për administratë shtetërore dhe agjenci të pavarura, dhe Projektligjin për zyrtarët publikë. /©Kabllogrami/

 

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë