Përfaqësuesja e Kosovës në futsall kalon tutje në kualifikime për botëror

Përfaqësuesja e Kosovës në futsall ka kaluar grupin në fazën e parë kualifikuese për kampionatit Botëror të futsallit, transmeton Kabllogrami.

Kosova me dy fitore të arritura, ndaj Norvegjisë me rezultat 5-1, dhe Andorrës me rezultat 5-3, ka arritur të kualifikohet për në fazën e dytë kualifikuese drejt Kampionatit Botëror.

Kosova në ndeshjen hapëse pësoi nga nikoqiri Bjellorusia, derisa në vazhdim të kësaj faze kualifikuese u këndell duke shënuar dy fitore rradhazi për t’u kualifikuar tutje. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë