Moti sot për ata që do të shkojnë, apo tashmë gjenden në Shqipëri

Moti sot në Shqipëri do të jetë me kthjellime në ultësirën Perëndimore dhe vranësira mesatare në Juglindje ku do të dhe reshje shiu të izoluara.

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga forcimi i gradual i fushës barike i cili do të kushtëzojë në Shqipëri mot të qëndrueshëm.

Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 8- 10 m/sek në bregdet.

Valëzimi i forcës 34 me lartësi vale 0,5–1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat do të jenë me rritje në vlerat maksimale.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zonat malore 14/29°C

Zonat e ulëta 16/34°C

Zonat bregdetare18/32°C

©Kabllogrami

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë