Reagon ashpër Alma Lama ndaj Flaka Surroit: Genjeshtra e ulët e KTV

Duke u thirrur në burime të saj në ministrinë e jashtme, KTV-ja tha që Alma Lama e prezantoi Kosovën si shtet islamik. Ambasadorja e Kosovës në Itali, Alma Lama ka reaguar menjëherë pas këtyre raportimeve të KTV-së, se është larguar nga kjo pozitë për shkak se e kishte paraqitur Kosovën si shtet islamik, transmeton Kabllogrami.

Përmes një statusi në rrjetin social në Facebook, Lama e ka përgënjeshtruar lajmin me një reagim të ashpër ndaj KTV-së dhe “burimeve të saj anonime” duke kërcënuar se do t’i drejtohet gjykatës për këto shpifje të ulëta.

Në vijim mund ta lexoni të plotë postimin e Alma Lamës në Facebook, pa ndërhyrje redaksionale:

Genjeshtra e ulet e KTV

KTV sonte beri shpifjen me te ulet ndaj meje qe eshte bere ndonjehere.

Duke shpikur nje burim anonim ne MPj se gjoja une e paskam “paraqitur Kosoven si shtet islamik”. Ku i keni faktet????

E pabesueshme gjithe kjo urrejtje ndaj meje e Flaka Surroit dhe medias se saj!

Ka dy vjet qe ben fushate shpifjesh te qellimshme pa asnje fakt.

Agjenden e tyre dhe “burimin anonim” ka vetem nje menyre per ta ndalur: gjykata!!

Po keshtu e ftoj publikisht MPJ-ne te reagoje ndaj shpifjes”, ka thënë Lama në fund të postimit të saj.

Për rikujtim të përmendim se, me datën 23 nëntor të këtij viti, Presidenti Thaçi kishte urdhëruar tërheqjen e Alma Lamës nga misioni diplomatik në Romë.

“Urdhërohet tërheqja nga Misionit Diplomatik i znj. Alma Lama, ambasadore/shefe e Misionit Diplomatik të Republikës së Kosovës në Republikën e Italisë”, thuhet në dokument.

Alma Lama u emërua ambasadore e Kosovës në Itali më 2016, si pjesë e pazarit me votën e saj, sa ishte deputete LDK-së, për ta zgjedhur Hashim Thaçin president të Kosovës. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë