Reagon ashpër Naser Rugova ndaj Thaçit: Të ka ardhur fundi, ke ngelur vetëm bajloz!

Deputeti i Kuvendit të Republikës së Kosovës nga rradhët e LDK-së, Naser Rugova, ka reaguar ashpër përmes një postimi në faqen e tij në rrjetin social Faceebook, ndaj deklaratave të djeshme të presidentit aktual, Hashim Thaçi, se idenë për korrigjimin e kufijve e ka marrë fillimisht në vitin 1994 nga presidenti historik i Kosovës, Ibrahim Rugova, bën të ditur Kabllogrami.

Deputeti Naser Rugova, Thaçit i është drejtuar me epitete të rënda, konform spekulimeve dhe manipulimeve perfide që bëri Thaçi dje në një Tryezë, duke tentuar që idetë e tij kuislinge për ndarjen e Kosovës, t’ia mveshë presidentit historik të Kosovës.

Ai e ka quajtur Thaçin manipulant, gënjeshtar kronik dhe të mjerë!

Duke tërhequr një vijë dalluese mes Ibrahim Rugovës dhe presidentit të tanishëm Hashim Thaqi, për të parin thotë se e bëri Kosovën shtet, ndërsa ky i fundit, po e zhbënë atë. Naser Rugova shkruan se presidenti historik paralizoi idetë serbe dhe të majtistëve shqiptarë për ndarjen e Kosovës!

“Kot e ka vija e LPK-së që dirigjohet nga Moska e Beogradi që rrehin telin e ndarjes së Dardanisë”, ka thënë Rugova mes tjerash.

Në vijim mund të lexoni postimin e plotë të deputetit Rugova në profilin e tij në Facebook:

“Ideator dhe arkitekt i shtetit të Kosovës!
Mposhti politikën serbo – ruse në rajonin tonë!
Ndërtoj ura të forta miqësie me SHBA-të.
Paralizoj idenë serbe dhe të majtistëve shqiptarë për ndarjen e Kosovës!
Kot e ka vija e LPK-së që dirigjohet nga Moska e Beogradi që rrehin telin e ndarjes së Dardanisë. Jeni manipulant, gënjeshtar kronik dhe të mjerë!
Ju ka ardhur fundi!
Ke ngelur vetëm bajloz!
LDK – Rugova – Kosova, ky trinom shtetësie, mëvetësie, bese dhe shprese!” /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë