Remit vazhdon të intervistohet për ditën e dytë me rradhë

Në Hagë edhe sot nga mëngjesi ka vazhduar të merret në pyetje, për ditën e dytë rresht ish-komandanti i UÇK-së për Zonën Operative të Llapit, Rrustem Mustafa – Remi, bën të ditur Kabllogrami.

Ai ka ardhur në selinë e Zyrës së Prokurorit të Specializuar i shoqëruar nga avokatë të tij, derisa intervistimi ka nisur në orën 10.

Diku rreth orës 13:00 ish-komandanti i UÇK-së dhe zyrtari i PDK-së, Rrustem Mustafa e ka ndërprerë përkohësisht intervistën në kohën e pauzës.

Ai është kthyer rreth 40 minuta më vonë në zyrat e Prokurorisë së Specializuar për të vazhduar intervistimin. As Mustafa e as ekipi i tij mbrojtës nuk kanë folur për media rreth pretendimeve të Prokurorisë. Pritet që Remi të merret në pyetje deri në ora 17:00 kur edhe përfundon për sot orari i punës për prokurorët.

Mustafa kështu është bërë personi i parë që po intervistohet nga hetues e prokurorë të ZPS-së. Në pyetje këtë të mërkurë pritet të merret edhe një figurë e lartë e UÇK-së, ish-komandanti i Zonës së Drenicës, Sami Lushtaku, i cili ka dy ditë që ka shkuar në Hagë. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë