Sot në Kosovë mot me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të dielën (sot) do të mbajë mot me diell me temëeratura të larta dhe vende-vende pjesërisht i vranët.

Temperaturat më të ulëta gjatë ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet ndërmjet 31-33 gradë Celsius, Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes, transmeton Kabllogrami. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë