City do ta huazojë portierin e Përfaqësueses së Kosovës

Manchester City brenda kësaj jave pritet ta finalizojë huazimin e portierit Aro Muriq. Portieri i Përfaqësueses së Kosovës, Arijanet Muriq brenda kësaj jave, do ta kompletojë huazimin te skuadra e Nottingham Forestit, ka njoftuar të hënën “The Telegraph”.

Portieri i Manchester Cityt ishte në radarin e disa ekipeve të tjera në Angli dhe shteteve të tjera, por ai ka vendosur t’i bashkohet ekipit që garon në “Championshipin” anglez, transmeton “Sporti në KTV”.

Edicionin e kaluar portieri 20-vjeçar në të gjitha garat ka luajtur vetëm shtatë ndeshje, por nuk ka luajtur asnjë ndeshje në Premier League. Mbase ky huazim do të ishte i mirëseardhur për portierin e përfaqësueses sonë, në kuptim të fitimit të përvojave të reja dhe rritjes së vetbesimit.

Muriq me kampionin e Anglisë, ka kontratë deri në qershor të vitit 2021. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë