Ambasada Amerikane në Prishtinë: SHBA ndihmon Kosovën me 500 mijë dollarë

Përmes një postimi në rrjetin social twitter, Ambasada Amerikanë në Prishtinë ka njoftuar se Qeveria Amerikane përmes programit të saj USAID dhuron Kosovës një shumë prej 500 mijë dollarëve ndihmë.

Kjo ndihmë dedikohet luftës kundër COVID-19 dhe është ndihmë më se e nevojshme për Kosovën në luftimin e këtij virusi i cili tashmë në mbarë botën ka marrë shumë jetë njerëzish.

Postimi i plotë:

@Kabllogrami

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë