Blill Clinton sapo erdhi në Kosovë, eskorta e tij niset nga Aeroporti drejt Prishtinës

Blill Clinton në Kosovë, eskorta e tij niset nga Aeroporti drejt Prishtinës

Ish-presidenti i SHBA-së në dy mandate 1992-2000, Bill Clinton, ka mbërritur në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari”.

Eskorta e tij zyrtare është nisur drejt Prishtinës.

Clinton do të marrë pjesë si mik i ftuar special në shënimin e 20 vjetorit të Çlirimit të Kosovës dhe hyrjes së trupave të NATO-së në Kosovë. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë