Shfletimi i Kategorisë

Evropë

Franca miraton ligje lehtësuese për emigracionin ekonomik

Qeveria franceze ka bërë të ditur se do të shpallë nesër rregulla dhe ligje të reja për të lehtësuar emigracionin ekonomik. Në këtë njoftim thuhet se sektorët që janë në vështirësi do t’u jepet mundësia të gjejnë krahë pune duke punësuar…

Shteti i BE-së që e paguan rininë për të mos i ikur

Një ligj i ri që hyri në fuqi këtë javë në Poloni heq taksën në të ardhura për afro 2 milionë punëtorët e rinj. Prandaj mund të thuhet që të qenit i ri dhe polak kurrë nuk ka qenë kaq fitimprurës. E krejt kjo është mënyrë e Qeverisë për t’i…

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë