Krerët e ekipit negociator takohen me Thaçin

Ka nisur takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit me dy bashkëkryesuesit e Ekipit Negociator në bisedime me Serbinë, Fatmir Limajn dhe Shpend Ahmetin. Mediat janë lejuar vetëm të marrin as pamje, njofton Kabllogrami

Pas kёtij takimi pritet tё mbahet mbledhja e Qeverisë së Kosovës, pёr siç ёshtё thёnё, ndarjen e buxhetit për Ekipin Negociator.

Tё premten me votat e “pozitёs+”, pra me votat e Partisë Sociale-Demokrate, që deri sё fundmi konsiderohej parti opozitare, ka kaluar buxheti i vitit 2019, i paraparё të jetë në vlerë prej 2.3 miliardë euro.

Nga kushtet e PSD-së, pёr çka ajo dha votën e deputetëve të saj për buxhetin e vitit 2019 ishte qё “Ligji për dialogun të miratohet në Qeveri dhe të dërgohet në Kuvend jo më larg se ditën e hënë, pra pёr sot, me datën 24.12.2018”. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë