Kryeministri i tronditur pas vrasjes së policit në Istog

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar pas incidentit në Istog ku mbeti i vrarë një pjesëtar i Policisë së Kosovës, njofton Kabllogrami

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Haradinaj  është shprehur se ka mbetur i tronditur nga kjo ngjarje.

Postimi i plotë i Haradinajt në Facebook:

I tronditur nga vrasja e pjesëtarit të Policisë së Kosovës në Istog dhe ish ushtar i luftës sonë çlirimtare, Izet Demaj. Për t’iu dalë në ndihmë qytetarëve të marrur peng, gjatë plaçkitjes së një banke sot, pa menduar për veten e tij, fatkeqësisht ka humbur jetën. Izeti është shembull se si mbrohet jeta e qytetarëve. Ngushëllimet e mia më të thella për familjen Demaj dhe Policinë e Kosovës”. /©Kabllogrami/

 

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë