Vdes edhe një polic që mori plagë nga plaçkitësi në Istog

Ka shkuar në dy numri i të vdekurve në Istog. Një zyrtar policor i Kosovës, ka vdekur pasi që është sulmuar nga një plaçkitës në Istog. Edhe plaçkitësi ka mbetur i vdekur, transmeton Kabllogrami.

Vrasjen e të dyve e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Xhevat Ibraj.

Mё herёt policia kishte qёlluar pёr vdekje një burrë në Istog që po tentonte të plaçkiste njё bankë.

Një person në tentativë për të plaçkitur, ka mbetur i vdekur si pasojë e gjuajtjes me armë nga Policia e Kosovës, raportonte policia.

Mësohet se policët kanë qenë të detyruar të shtien në drejtim të tij, për arsye të rrezikimit të jetës së tyre, pasi i dyshuari kishte armë me vete dhe qёllonte nё drejtim tё policisё. /©Kabllogrami/

 

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë