Lumiri i LDK-sё i reagon Hoxhajt: Na paska “këshilluar” njëri nga 40 nënkryetarët e PDK-së

Deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiku, i është kundërpërgjigjur zëvendëskryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, i cili ka akuzuar sot LDK-në se është në gjumë të thellë dhe se po sillet si parti ekstreme duke i ngjarë VV-së, transmeton Kabllogrami.

Lumiri, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se “Janë aktivizuar të gjithë; me këshilltarë, nënkryetarë e kryetarë. Analiza e psiko-analiza për LDK-në”.

‘Vetëm një hall i madh i aktivizon të tillët kështu. Veç një kompromis i rëndë me Serbinë i bën kaq aktiv – gjithsesi patetik. LDK e ka të qartë rrugën e vet. Edhe për dialog, edhe për shtet edhe për konsensuz politik. Mbi të gjitha LDK ka njerëz mjaft që i dalin të zot në mendim e veprim. Për mendime të huaja s’kemi vend’, ka thёnё Lumiri ndёr tё tjera.

Postimi i Lumirit nё Facebook:

“Vazhdon ligjërimi ndaj LDK-së. Këtë herë na paska “këshilluar” njëri nga 40 e sa nënkryetarët e PDK-së. Se i kanë rregulluar punët e veta mosvet.

Janë aktivizuar të gjithë; me këshilltarë, nënkryetarë e kryetarë. Analiza e psiko-analiza për LDK-në. Si të veprojmë, si të sillemi, si të votojmë – taman për qejf të tyre. Çka do të bënim ne vallë pa ta?

Vetëm një hall i madh i aktivizon të tillët kështu. Veç një kompromis i rëndë me Serbinë i bën kaq aktiv – gjithsesi patetik. LDK e ka të qartë rrugën e vet. Edhe për dialog, edhe për shtet edhe për konsensuz politik. Mbi të gjitha LDK ka njerëz mjaft që i dalin të zot në mendim e veprim. Për mendime të huaja s’kemi vend, ka shkruar mes tjerash Lumiri.

Reagimi i deputetit të LDK-së vjen pas akuzave të nёnkryetarit të PDK-së, se LDK po e shmang pjesëmarrjen në procesin e bisedimeve me Serbinë.

“Është momenti i fundit për LDK-në që të këndellet nga gjumi i thellë në të cilin ka rënë dhe të mos i përsërisë gabimet e së kaluarës, duke qenë në bisht të proceseve politike dhe historike”, ka thënë Hoxhaj, duke iu përgjigjur një postimi të kreut të LDK-së, Isa Mustafa, i cili e kishte cilësuar kryetarin e PDK-së provokator sikurse Serbia. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë