Mёsohen 8 ekipet qё shkojnё tutje nё Ligёn e Kampionёve

Kanё pёrfundur tё gjitha duelet e mbrёmjes sё sotme nё Ligёn e Kampionёve, nё tё katёr grupet nё kuadёr tё xhiros sё fundit tё fazёs grupore tё Champions League. Kishte futboll tё bukur me duele tejet interesante qё pёrcaktuan ekipet qё do tё avansojnё nё tё tetёn e finales, shkruan Kabllogrami.

Grupi A

Club Brugge KV : Atl. Madrid  0:0

Monaco : Dortmund  0:2

Tabela:

 1. Dortmund         13 pikё
 2. Atl. Madrid        13 pikё
 3. Club Brugge      6 pikё
 4. Monaco              1 pikё

Grupi B

Barcelona : Tottenham 1:1

Inter : PSV  1:1

Tabela:

 1. Barcelona  14 pikё
 2. Tottenham   8 pikё
 3. Inter             8 pikё
 4. PSV              2 pikё

Grupi C

KF Ylli i Kuq : Paris SG  1:4

Liverpool : Napoli  1: 0

Tabela:

 1. PSG               11 pikё
 2. Liverpool        9 pikё
 3. Napoli             9 pikё
 4. Ylli I Kuq         4 pikё

Grupi D

Sot mё herёt janё luajtur edhe ndeshjet e Grupit D, ku Porto ёshtё fitues i grupit me 16 pikё dhe Schalke nё vendin e dytё me 11 pikё, qё kualifikohen tutje, derisa Galatasaray nё vendin e tretё, bartet nё Europa League. Lolomotiva e Moskёs kthehet nё Rusi duarthatё.

Galatasaray : FC Porto 2:3

Schalke : Lokomotiv Moscow 1:0

Tabela:

 1. FC Porto        16 pikё
 2. Schalke          11 pikё
 3. Galatasaray    4 pikё
 4. Lok. Moscow  3 pikё /©Kabllogrami/

 

 

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë