Moti në pesë ditët në vijim: Herë me diell e herë me shi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në pesë ditët në vijim mund të ketë reshje shiu vende-vende, e kur s’do të ketë reshje, moti me diell do të jetë mbi horizont të vendit tonë.

IHMK ka thënë se reshjet me intensitet të dobët mund të vijnë kryesisht ditën e martë dhe të premten e kësaj jave.

Në përgjithësi do të mbajë mot me diell dhe herë pas here me vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-28 gradë Celsius. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë