Moti sot në Kosovë me diell por pak më freskët

Sipas parashikimeve të Institutit Hidro-Meteorologjik të Kosovës, sot në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht me diell, por pasdite të ketë vende-vende vranësira.

Në disa pjesë të vendit, kryesisht në perëndim, qendër dhe veriperëndim priten reshje të shkurta shiu të shoqëruara me shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 28-30 gradë celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-8m/s. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë