Moti sot në Shqipëri

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të lartë atmosferik e cila do të sjellë qëndrueshmërinë e motit në Shqipëri.

Për sot, moti do të jetë me diell në zonën bregdetare dhe zonat e ulëta, ndërsa në zonat malore vranësirat do të shtohen duke u pasuar nga reshje shiu të izoluara.

Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale 8 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 4 balle me lartësi vale 0.5–1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zonat malore 18/31°C

Zonat e ulëta 19/37°C

Zonat bregdetare 21/33°C

©Kabllogrami

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë