Në rajonin e Ulqinit kanë nisur kërkimet për naftë e gaz në det

 

Marrëveshja e koncesionit është për 30 vjet dhe i referohet disa blloqeve në bregdetin e Ulqinit, në afërsi me Shqipërinë, raporton VoA, transmeton Kabllogrami

Ambientalistët dhe shoqëria civile nё Mal tё Zi dhe nё veçanti nga Ulqini me rrethinё ku nё shumicё jetojnё popullsi shqiptare, po i kundërshtojnë kërkimet në det duke thënë se ndërhyrja shkatërron ekosistemin dhe prish rajonin bregdetar të Ulqinit. /VoA/©kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë