Nesër Kuvendi në seancë të jashtëzakonshme për shpenzime enorme të buxhetit

Kuvendi i Kosovës nesër do të mbajë një seancë e jashtëzakonshme. Pika e vetme e rendit të ditës do të jetë debati parlamentar lidhur me vendimet e Qeverisë së Kosovës për ndarjen e mjeteve financiare nga shpenzimet e paparashikuara, duke krijuar shpenzime enorme të buxhetit të shtetit.

Një seancë e tillë ishte thirrur të mbahet edhe para një jave, mirëpo ishte shtyrë pasi që propozuesi i kësaj çështje, Driton Selmanaj kishte pohuar se një pjesë e madhe e deputetëve do të jenë pjesëmarrës në manifestimin e Epopesë së UÇK-së dhe do të mungonin në seancë.

Seanca është paraparë të fillojë nga ora 10:00. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë