Pas amerikanëve, gjermanët – Në çka u fokusuan ata?

Këshilltarët për politikë të jashtme të kancelarës gjermane Angela Merkel, Jan Heker dhe Matias Litenber janë takuar me të parin e qeverisë Ramush Haradinaj.

Dy njerëzit që sollën në Prishtinë porosinë e Angela Merkelit i thanë Haradinaj se duhet gjetur një zgjidhje rreth tarifës për produktet serbe.

Pos kësaj, këshilltarët kryesorë të politikës së jashtme të Gjermanisë me prioritet kanë diskutuar çështjen e marrëveshjes përfundimtare mes Kosovës dhe Serbisë.

Në ndërkohë, duke iu referuar burimeve diplomatike, Jan Hecker – këshilltari më i rëndësishëm i politikës së jashtme i kancelares gjermane Angela Merkel dhe këshilltari për Ballkan i saj, Matthias Leuttenberg, do të shkojnë edhe në Serbi pas vizitës që do ta zhvillojnë në Kosovë. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë