Ngadalë por sigurtë: Kosova ngjitet tri pozita në renditjen e re të FIFA-s

FIFA, ka publikuar renditjen e re të kombëtareve të futbollit për muajin prill, ku Përfaqësuesja e Kosovës ka pasur ngritje.

FIFA që është shtëpia më e madhe e futbollit në botë, sot (e enjte) ka publikuar renditjen e re të kombëtareve pas rezultateve në ndeshjet e fundit ndërkombëtare. Në këtë renditje përfaqësuesja e Kosovës pas barazimeve me Danimarkën dhe Bullgarinë ka pasur ngritje në renditjen e FIFA-s, transmeton Kabllogrami.

Tani Kosova ka renditjen më të mirë në histori, pasi zë vendin e 127-të, ndërsa në publikimin e fundit ishte në pozitën e 130-të.

Në anën tjetër, Kombëtarja e Shqipërisë edhe përkundër fitores ndaj Andorrës, ka pësuar rënie shkaku i humbjes si vendas nga Turqia.

Kombëtarja e Shqipërisë ka humbur një pozitë, ku nga vendi i 60-të ka rënë në vendin e 61-të.

Dhjetë pozitat e para kanë mbetur me kombëtaret e njëjta, por me disa ndryshime të vogla.

Belgjika mbetet e para e ndjekur nga Franca, Brazili, Anglia, Kroacia, Uruguai, Portugalia, Zvicra, Spanja dhe Danimarka. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë