Punëtorët e kompanisë “Pastrimi” protestojnë

Siç kishin paralajmëruar ditë më parë, punëtorët e kompanisë “Pastrimi” kanë protestuar me sirena nga automjetet e tyre të punës para objektit të Qeverisë së Kosovës.

Kjo si rezultat i mospërfshirjes së tyre në pakot emergjente të Qeverisë së Kosovës në lidhje me krizën nga koronovirusi. Sipas tyre, ata ndihen të diskriminuar nga kjo ndihmë financiare, meqë gjatë gjithë kohës kanë qenë duke punuar njejtë sikurse edhe policët dhe mjekët deklaron udhëheqësi i kësaj kompanie, Burim Kelmendi.

©Kabllogrami

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë