Shfletimi i Kategorisë

Handboll

Hendboll: Danezët kampion bote në finalen skandinave

Përfaqësuesja e Danimarkës është kampion bote, pasi në finalen e zhvilluar në Herning /Danimarkë/, mposhti kombëtaren e Norvegjisë me rezultat të thellë 31- 22, për të siguruar kështu titullin e parë të botës në historikun e vet, transmeton…

Hendbolli në Kosovë: Cilësi e konkurrencë në rritje

Kastrioti e Besa në konkurrencën e meshkujve e kanë mbyllur në krye me pikë të barabarta stinorin vjeshtor në Superligën e Kosovës në hendboll, përcjell Kabllogrami. Kështu pas një kohe të gjatë skuadra pejane Besa e ka një konkurrent të…

Këtë fundjavë zhvillohet java e fundit në hendboll

Me ndeshjen e luajtur dje ndërmjet Kastriotit e Zhegrës është hapur java e 14-të e Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Është kjo java e fundit e stinorit vjeshtor me të cilën mbyllen aktivitetet garuese të këtij sporti për vitin…

Hendbollistet e Istogut – krenaria e Kosovёs

Se me punё tё madhe e pёrkushtim tё thellё mund tё arrihen rezultate dhe suksese tё çmuara, tashmё na ka bindur Driton Kuka dhe plejadёn e xhudistёve qё Kosovёs ia kanё zbardhur fytyrёn kudo nё botё. Edhe Klubi i Hendbollit në kategorinë e…

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë