Shtohen reshjet e borës, komunikacioni rёndohet, kompanitё e mirёmbajtes sё rrugёve neglizhente

Reshjet e mëdha të borës që kanë filluar prej orëve të mbrëmjes së kaluar kanë vështirësuar qarkullimin në rrugët e Kosovës, e veçmas në magjistralen që lidh kryeqytetin me qytetet e tjera si Prizrenin, Pejën, Ferizajn dhe Mitrovicën, njofton Kabllogrami.

Bora po vazhdon tё bie dhe rrugët nuk po pastrohen nё mёnyrё tё shpejtё siç po e imponojnё kushtet atmosferike dhe kjo po paraqet vështirësi për qarkullimin e veturave, bёn tё ditur Kabllogrami

Javën e kaluar, për shkak të reshjeve të mëdha të borës, një veturë ka rrëshqitur në Ferizaj, ku kanë humbur jetën dy persona, derisa janё shёnuar me dhjetra aksidente tjera si pasojё e borёs dhe ngicave nёpёr rrugё.

Si pasojё kёrkohet njё efikasitet dhe azhurnitet I kompanive tё cilat kanё fituar tenderё tё majmё pёr mirёmbajtjen e rrugёve. Pikёrisht kjo ёshtё koha kur duhet tё veprojnё ata. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë