Shfletimi i Kategorisë

Sport

Kosova po përgaditet fortë për sfidën kundër Malit të Zi

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll po vazhdon përgatitjet intenzive për ndeshjen e së hënës kundër Malit të Zi që do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020, bënë të ditur Gazeta…

Kthimi i Rashicës na i bën synimet më të kapshme

Fjalë të shumta dhe epitete pozitive i janë bërë Milot Rashicës nga bashkëlojtarët dhe drejtuesit e Werder Bremenit. Ai vlerësohet shumë i rëndësishëm për skuadrën e Bundesligës gjermane. Vlerësohet lojtari që mund të bëj dallimin.…

Tokio i gatshëm për botërorin e Xhudos që nis sot

Xhudistë nga mbarë bota janë vendosur në Tokio të Japonisë, ku të dielën  /sot/ fillon Kampionati Botëror për vitin 2019. Në mesin e 860 xhudistëve janë edhe pesë garuesit e Kosovës: Majlinda Kelmendi, Nora Gjakova, Distria Krasniqi, Akil…

Në La Liga Reali e Barҫa luajnë vetëm për fitore

Këtë fundjavë edhe La Liga spanjolle do të jetë aktive pasi që do të zhvillohen ndeshjet e xhiros së dytë në Santander La Ligan spanjolle. Në Santander La Liga, Reali i Madridit dhe Barcelona do të luajnë vetëm për fitore, për ta kapur…