Sot në Kosovë parashikohet mot i kthjellët dhe me diell

Sot moti do të jetë më i qetë i shoqëruar me kthjellime dhe me diell, për dallim nga dita e djeshme ku pati vranësira dhe reshje të dendura me erëra të forta që në disa vende shkaktoi dëme të konsiderueshme materiale.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-23 gradë celsius.

Do të fryjë erë herë–herë me vrull nga drejtimi i veriperëndimit me shpejtësi 1-12m/s. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë