Thaçi takohet me Bahtirin: Thotë se bashkimi i Mitrovicës është proces i pandalshëm

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot ka zhvilluar një takim me kryetarin e Mitrovicës, Agim Bahtirin. Këtë e ka bërë të ditur vetë presidenti Thaçi nëpërmjet në postimi në faqen e tij në rrjetin social facebook, transmetom Kabllogrami.

Sipas konkludimit të Thaçit, bashkimi i qytetit të Mitrovicës është proces i pandalshëm. Ai ka thënë se tani e kanë radhën të veprojnë Qeveria, Kuvendi dhe Presidenca.

“Bashkimi i qytetit të Mitrovicës është proces i pandalshëm. Në takim me kryetarin Bahtiri konstatuam se qytetarët e Mitrovicës e kanë thënë fjalën e tyre. Tani e kanë radhën të veprojnë institucionet: Qeveria, Kuvendi dhe Presidenca”, ka shkruar Thaçi në facebook.

Për bashkimin e Mitrovicës, ditë më parë Agim Bahtiri ia kishte dorëzuar peticionin krytarit të Kuvendit, Kadri Veseli. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë