Thaçi u shërben drekën ushtarëve e i kërkon Qeverisё rritjen e pagave për ta

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, gjatë ditës së sotme drekoi me ushtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës. Në deklaratën e tij pas kësaj dreke, Thaçi ka thënë se ka bërë kërkesë në Qeveri që të ketë rritje të pagave për të gjithë pjesëtarët e FSK-së, pёrcjell Kabllogrami

Sipas deklaratёs sё Thaçit tё postuar nё faqen e tij zyrtare tё rrjetit social “Facebook”, ka treguar se sot në kazermën “Adem Jashari”, u ka shërbyer drekën ushtarëve, të cilët çdo ditë i shërbejnë atdheut dhe qytetarëve tanë.

“Si Komandant Suprem i Forcës së Sigurisë së Kosovës, sot edhe zyrtarisht kërkova nga Qeveria e Kosovës rritje të pagave për ushtarët e Republikës së Kosovës” ka thёnё Thaçi mes tjerash nё postimin e tij nё Facebook, pёrcjell Kabllogrami.

Nё vijim mund ta lexoni tё plotё postimin e haçit nё Facebook:

Në kazermën “Adem Jashari”, me kënaqësinë më të madhe u shërbeva drekën ushtarëve, të cilët çdo ditë i shërbejnë atdheut dhe qytetarëve tanë.

Pas kthimit nga seanca e Këshillit të Sigurimit të OKB-së, ku u rikonfirmua edhe një herë mbështetja e partnerëve për Ushtrinë e Kosovës, miratimi unanim në Kuvend vlerësoi se ishte e arritura më e madhe e këtij viti.

Si Komandant Suprem i Forcës së Sigurisë së Kosovës, sot edhe zyrtarisht kërkova nga Qeveria e Kosovës rritje të pagave për ushtarët e Republikës së Kosovës”. /©Kabllogrami/

 

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë