Ҫfarë moti na pret sot në Kosovë

Sipas të dhënave të Institutit Hidro-Meteorologjik për ditën e sotme, në Kosovë do të mbajë mot kryesisht me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 12-13 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës ndërmjet 24-26 gradë celsius.

Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i verilindjes. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë