Albin Kurti lirohet nga spitali

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurti, pas të gjitha ekzaminimeve mjekësore dhe përmirësimit të ndjeshëm të gjendjes së tij shëndetësore ka dalë nga spitali, ku ka qëndruar për dy ditë.

Lajmin e ka konfirmuar Zyra për Informim e QKUK-së.

“Zyra për Informim në QKUK njofton se gjendja e deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është stabile. Konsiliumi i mjekëve në Klinikën Infektive ka vendosur ta lirojë Kurtin për në shtëpi”, thanë në QKUK.

Më shumë hollësi nuk janë dhënë për gjendjen e Kurtit, i cili qëndroi për dy ditë në Spitalin e Prishtinës, përveç faktit se gjendja e tij shëndetësore është përmirësuar. /©Kabllogrami/

 

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë