Albini ironizon me Dardanin e Shpendin: Përfunduan në prehërin e PDK’së

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të kësaj partie, ka ironizuar dhe akuzuar ish-anëtarët të VV-së, tash deputetë të PSD-së, bën të ditur Kabllogrami.

Duke iu referuar mesazheve të publikuara të shtunën mes Dardan Molliqajt, Pal Lekajt dhe Bilall Sherifit, në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të kësaj partie, Albini ka thënë se “kjo dëshmon se deputetët e PSD-së janë borxhli të Hashim Thaçit e Kadri Veselit”.

“Për Lëvizjen, fillimi i këtij viti ka qenë i pazakontë sepse nuk e kuptonim pse një grup u përpoq ta dëmtojë Lëvizjen, tentativën hileqare të tyre arritëm ta kuptojmë dje kur i pamë mesazhet. Trishtohemi që parashikimet tona po dalin të sakta, kush po del prej Lëvizjes po përfundon në prehër të PDK-së”, është shprehur Albini, raporton KTV.

Tutje, lideri i VV-së ka thënë se është fatkeqësi që dialogu me Serbinë të përcaktohet nga presidenti Thaçi. Sipas tij, përpjekjet e Thaçit që marrëveshja me shtetin serb të arrihet më së largu deri në pranverë, lidhen edhe me Gjykatën Speciale.

“Paralajmërojnë deri në pranverë sepse aq i zgjat Thaçit deri në thirrjen e Gjykatës Speciale”, tha Kurti, i cili ka theksuar se zgjedhjet e reja do t’i jepnin fund fatkeqësive në Kosovë. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë